Mieszkania na najwyższych kondygnacjach w kilkupiętrowych blokach cieszą się stosunkowo niską popularnością. Kupujący zwykle wolą mieszkania położone niżej, gdyż jest to dla nich wygodniejsze z wielu względów. Zwłaszcza jeśli budynek nie jest wyposażony w windę (co obecnie, w nowym budownictwie, należy już do niezwykłej rzadkości). Nie można jednak zaprzeczyć, że lokale na ostatnich piętrach również mają swoje zalety.
MIESZKANIA NA OSTATNICH PIĘTRACH – CZYM MOGĄ DO SIEBIE PRZEKONAĆ KUPUJĄCYCH?
Fakt, że zwykle są dużo tańsze. Zarówno w przypadku mieszkań z rynku wtórnego, jak i nowych mieszkań od dewelopera – zwykle im wyżej są położone, tym cena za metr kwadratowy jest niższa.
Widoki z okien są dużo bardziej atrakcyjne. Na niższych piętrach widzi się zwykle podwórko lub… okna sąsiadów. Im wyżej, tym widok robi lepsze wrażenie, zwłaszcza w mieście takim jak Kraków, którego panorama z odpowiedniego punktu może być naprawdę przepiękna.
W związku z tym, że zainteresowanie nimi jest mniejsze, na rynku jest większy wybór – łatwiej znaleźć mieszkanie, które spełnia wszystkie kryteria kupującego i jest usytuowane w atrakcyjnej lokalizacji.
Choć przeciwnicy mieszkań na najwyższych piętrach z pewnością wytoczą argumenty, że są one chłodniejsze, trudniej dostępne i bardziej narażone na usterki, to obecnie, w nowoczesnym budownictwie, większość tych wad została wyeliminowana. Warto więc przeanalizować wszystkie za i przeciw, bo być może właśnie takie wybór okaże się strzałem w dziesiątkę?
16/05/2018