Gdzie tradycja spotyka przyszłość

Salwator jest nierozerwalnie związany z krakowskimi tradycjami oraz obrzędami. Tu ludzie spoglądają w przyszłość, nie zapominając o korzeniach.

Ulica Kościuszki

Droga została wytyczona jeszcze w średniowieczu i pełniła rolę głównej arterii. Niegdyś prowadziła tylko do klasztoru Norbertanek i Tyńca. Od połowy XIX wieku zyskała na znaczeniu stając się połączeniem pomiędzy fortyfikacjami powstającej właśnie Twierdzy Kraków. Ulicą Kościuszki została nazwana w 1909 roku.

Duo Residence

Pochody Lajkonika

Każdego roku przemierzają tędy pochody Lajkonika - symbolu miasta. Tradycja ta sięga do XIII wieku, kiedy według legendy, Kraków został ocalony za sprawą mieszkańców wsi Zwierzyniec -wtedy na przedmieściach Krakowa. Rzekomo, po zwycięstwie jeden z nich tryumfalnie wjechał do miasta w barwnym tatarskim stroju przeciwnika. Obecnie korowód należy do niematerialnego dziedzictwa kulturowego Polski.

Duo Residence

Święto Emaus

Niezwykle barwnie obchodzona krakowska tradycja, podczas której ulica Kościuszki zmienia się w kolorowy wielkanocny jarmark. Obchody zapoczątkowane zostały w średniowieczu i choć tradycja próbuje odrodzić się w innych polskich miastach tylko tutaj ma niepowtarzalny urok.

Duo Residence

Celebruj chwile w miejscu pod każdym względem nieprzeciętnym.

Ta strona używa cookies, dzięki którym wyświetla się poprawnie i dostosowuje do Twoich potrzeb.